Bahar Dental gelişen diş protez teknolojiyi takip ederek ve her yeniliği hızlı bir şekilde tesisi bünyesine dahil ederek en kaliteli ve en profesyonel teknikler ile diş protezleri konusunda doğru çözüm ortağı olma özelliğini korumaktadır. Bahar dental geleneksel üretimde el işciliği gerektiren mum model hazırlama sistemini devreden çıkartan sintering lazer sistemi sayesinde döküm ve tesviye işini otomasyona bağlamıştır.

Sintering lazer sistemi ile negatif ölçüden pozitif model elde edildikten sonra bu model bir 3D sayısallaştırıcıyla (Scanner/Tarayıcı) entegre edildikten sonra hassas bir şekilde taranarak hastanın diş arklarının 3D modeli bilgisayara aktarılmaktadır.

Toz halindeki ham katmanın istenilen noktalarda lazer veya elektron ışını gibi enerji kaynakları ile ısıtılıp eritilerek veya sinterlenerek birbirine kaynaştırılması ile elde edilmekte oldugundan sintering ismini almaktadır.

Bu sistemle diş laboratuvar işlemleri çok hassas ve zor olan materyallerin sistem dâhilinde sorunsuz ve kolay bir şekilde işlenebiliyor olması dental laboratuvar alanında biyolojik uyumluluğu yüksek olan materyallerin daha yaygın ve daha etkin kullanılmasına olanak sağlamaktadır.